×
Odkud
+
×
Kam
+
Preference hledání
Preference hledání
×
Třída: Economy
OK

7 důvodů proč navštívit jednu z nejplodnějších zemí Afriky, Etiopii

místní čas 09:43 am

Etiopie nabízí trochu od všeho, skvělé počasí, krásnou přírodu, pohostinné lidi a výborné jídlo. Navzdory mnoha mylným představám je Etiopie jednu z nejplodnějších zemí Afriky, která se může pochlubit bohatou kuchyní a dlouhou a hrdou historií, která se táhne daleko od doby nejstarších lidí. Etiopské silné kulturní dědictví se odráží v jídle, které je úžasně pestré, plné barev a chuti, a také obsahuje mnoho důležitých vitamínu a živin důležitých pro zdraví.

 

Jídlo

Při první návštěvě Etiopie vás příjemně překvapí nabídka jídla. Země subsaharské Afriky si člověk většinou nespojí s pozoruhodnou kuchyní. Přesto, na rozdíl od škrobovitého a často poměrně nijakého jídla převládajícího v jiných afrických zemích, jídlo v Etiopii je lahodné, pikantní, různorodé a vždy zdrojem velké zábavy a zájmu, zejména pro nezasvěcené. Hlavní potravinou je zde injera (placka vyrobená z mouky bez lepku, získaná ze semen trávy miličky habešské), která se téměř vždy objevuje na jídelním stole. Etiopané s ní nabírají jídlo, používá se tak i jako náhražka za příbory a často dokonce i za talíře. Injera se podává s pikantními zeleninovými a masovými polévky známými jako wat, což je v podstatě guláš složený z jedné ze dvou omáček v kombinaci se směsí zeleniny nebo masa a směsi koření. Dalším všudypřítomnou a zdravou součástí etiopské kuchyně je nápoj spris, který se podává v kavárnách a restauracích po celé zemi. Jedná se o vizuálně navrstvené ovocné pyré, plné vitaminů, které je vyrobené z avokáda, manga, ananasu a papáji. Avokádo, ovoce, které mnohdy považujeme omylem za zeleninu, tvoří základ sprisa a dodává bohatou, krémovou chuť, stejně jako dávku esenciálních mastných kyselin. Etiopská kuchyně je výrazná, zdravá, rozmanitá a neuvěřitelně chutná a proto jí stojí za to ochutnat aspoň jedenkrát za život.

Nádherná krajina

Malebnou Etiopskou krajinu definují především hory, které 70% celého afrického kontinentu, krásná jezera, svěží zelené plochy a rozsáhlé suché pláně. Ať už jste v pohoří nebo blízko jezer každý kout této země vás okouzlí.

Káva

Etiopská káva je známá po celém světě a s velkou pravděpodobností šálek vaší ranní kávy pochází právě z Etiopie. Při návštěvě této země, se můžete zúčastnit tradičního etiopského kávového ceremoniálu, který je doprovázen nádhernou vůní čerstvě pražené kávy a kouřem z kadidla.

Bluemile falls

Senzační modrý vodopád v severní Etiopii je jedním z největších vůbec v celém africkém kontinentu. Vodopád je dlouhý až 150 stop. Je zahalený do rozptýlené mlhy, která vzniká při dopadu vody a tento jev je pravděpodobně důvod co dal vzniknout názvu Tis Abay, který se dá volně přeložit, jako kouřový modrý Nyl.

 

Kolébka lidstva

V Etiopii se našla nejstarší dobře zachovalá kostra našeho předka, který chodil už po dvou. Kostra australopitéka je stará 3,2 milionu let a byla pojmenovaná Lucy. Kvůli tomuto objevu se považuje Etiopie za kolébku lidstva. Lucy je umístěna v národním muzeu, kde je dostupná i pro veřejnost. A díky objevu dalších koster v roce 2000 je Awash a údolí Omo zapsáno na seznamu Unesco.

Domov více než 80 etnických skupin

Etiopie je země plná různých kultur, je zde více než 80 etnických skupin mluvící různými jazyky a mající vlastní tradice.  Proto při návštěvě této země na konec budete mít pocit, že jste jích navštívili vlastně hned několik. Hamer kmen, lid Mursi a kmenů údolí Omo jsou jen některé z mnoha etnických skupin s nádherným, tradiční způsob života.

Festivaly

Není lepší způsob jak se seznámit se zdejší kulturou než navštívit etiopské festivaly. Jeden s nejznámějších probíhá v lednu. Moře lidí oblečených v bílém, zpěv náboženských písní za doprovodu bubeníka, uvidíte na oslavě etiopských svátků Timket. Svátek je slavností křtu Ježíše Krista v řece Jordán.   Na festivalu se shromažďují tisíce poutníků, aby se ponořili do svaté vody a smily tak své hříchy.