×
Odkud
+
×
Kam
+
Preference hledání
Preference hledání
×
Třída: Economy
OK

Kanada nabízí volné vstupy do národních parků

Po celý rok 2017 jsou brány do národních parků, chráněných rezervací a památek zdarma.

místní čas 05:48 PM

Kanada slaví 150. narozeniny, dárek ale dostanou turisti. Na výročí se rozhodla zdarma zpřístupnit své impozantní národní parky, chráněné mořské rezervace i historické památky.

Po celý rok 2017 tak můžete navštěvovat místa, jako je domov ledních medvědů v národním parku Wapusk nebo parky Banff a Jasper zapsané na seznamu UNESCO, a peníze ušetřené za vstupné investovat do suvenýrů nebo přespání v nich.

heyenge l istockphotos.com

Jak si zajistit vstupy zdarma

Nejprve si na webu Parks Canada objednejte Discovery Pass. Je úplně zdarma a rozesílají ho do poštovních schránek celého světa. Na toulkách po Kanadě ho pak mějte vždy u sebe nebo za předním oknem auta. Pokud pocestujete s rodinou nebo ve skupině a hodláte se celou dobu držet spolu, bohatě vám stačí jedna kartička pro všechny.

Ron Thomas l istockphotos.com

  • Discovery Pass uplatníte pouze na místech, která spravuje Parks Canada. Je jich ovšem požehnaně.
  • Kartičku lze použít jen na vstupy do parků a památek.
  • Na všechny ostatní služby, které se normálně platí nad rámec vstupného, například parkování, okružní jízdy, průvodce nebo poplatek za stanování, se Discovery Pass nevztahuje.

Discovery Pass a co pak?

mysticenergy l istockphotos.com

Rádi běháte? Přijměte Long Beach Challenge a proběhněte se po nejdelší pláži parku Pacific Rim National Park Reserve. Měří 9,5 km a výhled máte za odměnu.

rabbit75_ist l istockphotos.com

Chcete chodit? Ztraťte se na pár dní v údolích národního parku Yoho a užijte si trek za polárním kruhem. Na výběr máte tři stezky podle obtížnosti, které vás vždy provedou okolo zdejších proslulých vodopádů.

LockieCurrie l istockphotos.com

Toužíte závodit? Přihlaste se na Les Défis du Parc-Shawinigan, největší kanadské setkání příznivců cyklosportů. Hostí ho národní park La Mauricie a zahrnuje několik různých disciplín včetně závodů horských kol a triatlonu.

Ian Chris Graham l istockphotos.com

Berete děti? Národní park Grasslands nabízí výlety, jízdy na koních, vykopávky fosílií, pozorování bizonů i hvězd a rančerské příběhy s opékáním S’more u táboráku.

Tipy na další epické zážitky hledejte přímo na stránkách Parks Canada.

Věděli jste, že
Kanadské národní parky jsou často větší než některé státy. Nahanni National Park Reserve je například se svými 30 050 km² větší než Albánie nebo Izrael. Do Wood Buffalo National Parku by se zase vešlo Švýcarsko nebo Dánsko.