×
Odkud
+
×
Kam
+
Preference hledání
Preference hledání
×
Třída: Economy
OK

Proč navštívit třetí největší ostrov na Zemi

místní čas 07:44 AM

Borneo

Borneo, třetí největší ostrov na Zemi je ráj ekoturistiky. Jen málo míst má tak krásnou přírodu jakou zde můžete spatřit. Panenský deštný prales pokrývá většinu povrchu ostrova, o němž se říká, že obsahuje zhruba 50% světové flóry a fauny. Rozmanitost zdejších živočichů vás naprosto uchvátí, žijí zde opice, nosorožci, sloni, medvědi, leopardi, a velké množství ptáků. Pravě díky své biologické rozmanitosti je ekoturistika na Borneu velmi populární. Ostrov se může pochlubit působivou škálu aktivit, které uspokojí i uchazeče o vzrušení. Turisté mohou navštívit a strávit několik nocí hluboko v deštném pralese, projít si džungli, vyšplhat na horu Kinabalu, paragliding přes hory nebo si odpočinout na krásných plážích.

Vydejte se na majestátní horu Kinabalu

Majestátní hora Kinabalu se nachází v národním parku Kinabalu v Ranau, přibližně dvě hodiny od Kota Kinabalu a je svou výškou 4095m nejvyšším vrcholem Malajsie. Kromě toho, že je jedním z nejnáročnějších výstupů jihovýchodní Asie pro nadšené turisty, pohledy na toto majestátní místo z dálky uchvátí téměř každého návštěvníka.  Kvůli jeho popularitě a z bezpečnostních důvodů může každý den získat povolení maximálně 135 horolezců, pro to by horolezci měli naplánovat cestu nejméně šest měsíců předem. 

 

 Potápění v Sabahu na Borneu

Není žádným tajemstvím, že stát Sabah na Borneu trvale patří k nejlepším místům potápění na světě. Takže pokud hledáte podmořské dobrodružství, můžete spařit velké množstvím mořských živočichů, včetně mant, barakud, želv a příležitostně i žraloka. Hlavní místa pro potápění v Sabahu se nacházejí podél východního pobřeží. Další možnost je potápět se na ostrově Mabul (ostrov je známý jako jeden z nejlepších potápěčských destinací na světě) nebo ostrově Sipadan, kde je neznečištěná a poměrně neprobádaná potápěčská oblast. Podobně, jako na ostrovech Galapágy.

Jídlo v Borneu

Jídlo v Borneu kombinuje různé styly vaření a chutí.  Hlavní potravinou je zde rýže, která se podává s rybami, masem nebo zeleninou. To vše bývá zalité jedním z druhů omáček, které se na Borneu objevují v mnoha variacích. Můžete se zde setkat s  kombinacemi hned několika kuchyní, jako je třeba Malajská, Indonéská, Čínska, Thajská nebo Indonéská a spolu s lahůdkami ze stovek etnických skupin je zdejší jídlo bezkonkurenční kulinářský zážitek. Pro ty, kteří chtějí ochutnávat exotické jídlo a zažívat různé chuti nebo si užívat rozmanitosti jídla je Borneo to správné místo.

 

Pláže, západy slunce a plovoucí mešity v Kota Kinabalu, Sabah

 

Hlavní město Sabah Kota Kinabalu se může pochlubit impozantními oranžovými pískovými plážemi, Plovoucí mešitou a dlouhým úsekem pobřeží podél atraktivního zálivu Likas. Nádherné pláže se jsou tady lemovány palmami a jsou na nich vidět pravděpodobně ty nejkrásnější západy slunce na světě, příležitost vidět tuto krásu z první ruky by měla dát každému turistovi dostatek důvodů k návštěvě Bornea.