×
Odkud
+
×
Kam
+
Preference hledání
Preference hledání
×
Třída: Economy
OK

5 + 1 evropských aerolinek, které vám přepraví golfový bag...

...bez problémů a bez jakýchkoli poplatků.

místní čas 06:52 AM

Vzít si s sebou na dovolenou vlastní hole a nechat je lehce líznout dokonale pěstěný trávník na zahraničním hřišti. Co může být lákavějšího? Většina velkých aerolinií je ochotná golfový bag přepravit za poplatek. Těchto 5 evropských společností ho ale dokonce v rámci letenky vezme jako standardní odbavené zavazadlo. A to není vše.  

Virgin Atlantic

Virgin Atlantic akceptuje golfový bag jako odbavené zavazadlo v případě, že jím nahradíte kufr, které byste si v rámci letenky uložili do zavazadlového prostoru. A to bez příplatku. Mimo něj tedy můžete letět jen s příruční taškou nebo si za “další” standardní odbavené zavazadlo připlatit. Bag může vážit maximálně 23 kg a obsahovat 14 holí, 12 míčků a 1 pár golfových bot.

sturti | istockphoto.com

Swiss Air

Golfovým bagem můžete bez dalšího poplatku nahradit standardní odbavené zavazadlo i na všech letech Swiss Air. Výjimku tvoří jen lety třídou Economy Light a do nebo přes USA a Kanadu. Bag může opět vážit maximálně 23 kg a obsahovat sadu holí, míčků, teeček a pár golfových bot.

Swiss ovšem golfistům nabízí členství ve svém programu Golf Traveller. Je zdarma a kromě výhody, že nemusíte volit, jestli si do zavazadlového prostoru uložíte kufr, nebo hole (oboje máte v ceně), získáváte další slevy na letenky a golfové vybavení nebo možnost účastnit se turnajů pořádaných Swiss Air.    

Austrian Airlines

Při letu s Austrian Airlines si musíte vybrat, jestli s vámi v rámci letenky bez poplatku poputuje zavazadlo, nebo bag. Pokud jste ale členem programu HON Circle, Senator nebo Star Alliance Gold, automaticky si vedle zavazadla smíte vzít i bag. Bag může vážit maximálně 23 kg a obsahovat sadu holí, míčků, teeček a pár golfových bot.

Jacob Wackerhausen | istockphoto.com

British Airways

Pokud váš golfový bag patří k těm větším, pak je British Airways vaší společností. Jako u ostatních aerolinek můžete cestovat s golfovým bagem namísto odbaveného zavazadla, může mít ale rozměry až 190 × 75 × 65 cm. Svou hmotností by nicméně neměl přesáhnou maximální váhu odbaveného zavazadla stanovenou na letence. Také počítejte s tím, že budete-li si chtít přibalit golfový deštník a ponesete ho mimo bag, bude vám počítán jako další odbavené zavazadlo. A tedy i zpoplatněn.  

Air France 

Rovněž Air France vezme bag namísto odbaveného zavazadla bez poplatku, pokud máte zavazadlo v ceně letenky a necestujete třídou Economy Mini nebo Basic. Když jste členem Flying Blue, máte vyhráno. Bag si můžete vzít navíc k libovolnému počtu odbavených zavazadel. Nejprve si ovšem na stránkách Flying Blue Golf musíte stáhnout a poté vytisknout voucher (je zdarma). Bag může vážit maximálně 23 kg a obsahovat sadu holí a pár golfových bot.

Michael Svoboda | istockphoto.com

Vedle velkých společností stojí za zmínku ještě jedna malá aerolinka, o které jste možná netušili, že vůbec existuje. Přesto si místo v tomto seznamu zaslouží. Bulgarian Air Charter sice létá jen do několika destinací, její vstřícnost vůči pasažérům-golfistům by si ale ostatní měly vzít za vzor.

Bulgarian Air Charter

Golfový bag si můžete vzít naprosto bez poplatků jako doplněk k libovolnému počtu zavazadel, která vezete. Bag jen nesmí přesáhnout maximální hmotnost 20 kg a je potřeba jeho převoz předem objednat.